Donovalkovo otvorené denne (10-18 hod)
21.7.2024 Na divokom Donovalkove

Blog

Príbeh Donovalkova

Ako otec dvoch detí, syna a dcéry, som strávil veľa času vymýšľaním rôznych hier a zábavy pre ne. Generačne patrím medzi tých šťastných, ktorí sme detstvo strávili bez telefónov, medzi kamarátmi na ulici s bicyklami a loptami. Nikdy sme sa nenudili, rodičia mali problém dostať nás domov. Aj vďaka tomu mi pri mojich deťoch nikdy nedošla fantázia. 

Viac
Zábava v Donovalkove

Dovolenka s deťmi na Donovaloch: Ako si užiť kopec zábavy bez stresu?

Častou prekážkou, ktorá bráni rodičom naplno si užívať dovolenku s deťmi, býva stres z nepredvídateľných udalostí. Žrútom pohody je aj mrzuté či plačlivé dieťa. Aby vás stresové situácie zbytočne neuberali o radosť či zábavu, prinášame vám niekoľko rád ako predísť stresu a vďaka jednoduchým opatreniam ho mať pod kontrolou.

Viac
Náučná tabuľa

Tip na výlet s deťmi: Po stopách Špaňodolinského vodovodu

Donovaly ponúkajú množstvo možností na výlet s deťmi a to po svojich ako aj autom či na bicykli. Počuli ste už o Špaňodolinskom banskom vodovode, do ktorého v minulosti stekala voda až z Prašivej? Ide o historický unikát, ktorého návšteva zanechá v človeku obraz toho, akú obrovskú moc má živel voda, keď dokáže dať do pohybu stroje.

Viac
Chlapček idúci po ceste v donovalkove popri stánku s rôznymi aktivitami pre deti.

Ako podporovať deti v kreativite?

Kreativita je vzácnym darom, pričom drieme v každom dieťati aj v dospelom. V úlohe rodiča urobíme najlepšie, keď začneme svoje deti podporovať v tvorivosti už od útleho veku. Je to veľmi jednoduché a zároveň prirodzené. Navyše, tvorivé dieťa sa nikdy nenudí a vynájde sa v každej situácii.

Viac
Donovaly s deťmi na bicykli

Donovaly krížom kráž aj na bicykloch

Donovaly sú nielen centrom turistiky a rajom pre rodiny s deťmi, ale za posledné roky sa stali takou malou mekou pre cyklistov, ktorých na tomto mieste lákajú cyklotrasy vedúce do všetkých svetových strán. Sú stvorené pre náročných športovcov ako aj začínajúcich cyklistov

Viac
Deti v kostýmoch v Donovalkove

Originálna oslava narodenín poteší viac ako darček

Svojská a originálna oslava narodenín poteší deti zväčša viac než samotný darček, pričom vystrojiť ju môžete doma aj na miestach ako je napríklad naše Hlavné mesto detí Donovalkovo, alebo tiež v prírode. Fantázii sa hranice nekladú. Prinášame zopár osvedčených tipov, ktoré potešia vaše deti a prinesú im nezabudnuteľný zážitok.

Viac

Kam s deťmi na výlet na Donovaloch

Aktívna rodinná dovolenka na Donovaloch znamená nielen návštevu miestnych atrakcií, medzi ktoré patrí aj naše mestečko pre deti Donovalkovo, ale aj  turistiku a  výlety s deťmi do blízkeho okolia. Alternatív je veľa, našťastie si je z čoho vyberať a my máme pre vás niekoľko tipov.

Viac
Donovaly

Donovaly sú stvorené pre rodiny s deťmi

Donovaly v letnej sezóne lákajú hlavne rodiny s deťmi, ktoré tu nachádzajú na jednom mieste všetko – komfortné rodinné apartmány, pestrú paletu rôznorodých aktivít, možnosti aktívnej aj komerčnej zábavy, vynikajúce služby, ako aj rozprávkový svet, ktorý robí z tejto destinácie dovolenkový raj

Viac
Lamy alpaky v Donovalkove

Farma so zvieratkami

Farma so zvieratkami môže v rámci návštevy dovolenkových atrakcií poslúžiť nielen ako zábava pre deti. Dôležitý je jej neviditeľný, no o to viac atraktívnejší význam, ktorý v sebe ukrýva. A tým sú priaznivé účinky zvieratiek na človeka.

Viac