Svojská a originálna oslava narodenín poteší deti zväčša viac než samotný darček, pričom vystrojiť ju môžete doma aj na miestach ako je napríklad naše Hlavné mesto detí Donovalkovo, alebo tiež v prírode. Fantázii sa hranice nekladú. Prinášame zopár osvedčených tipov, ktoré potešia vaše deti a prinesú im nezabudnuteľný zážitok.

Detský svet je plný emócií a spomienok. Hovorí sa, že deti rýchlo zabúdajú na to zlé a pamätajú si hlavne to pekné a dobré. Každopádne, večne živé spomienky sa im spájajú so zážitkami, v ktorých prežívali silné pocity. Radosť patrí k tým najintenzívnejším. O čo viac ju dieťa v určitej situácii prežíva, o to dlhšie si uchováva v pamäti spomienky na danú udalosť. Oslava narodenín môže byť príležitosťou na nezabudnuteľný zážitok plný detskej radosti aj spokojnosti. A stačí skutočne málo. Skúste niekedy (nemusí to byť každý rok) prekvapiť dieťa takou oslavou narodením, na ktorú bude dlhé roky a možno aj do konca života s úsmevom spomínať.

 

Výzdoba narodeninovej torty

Pripraviť parádnu narodeninovú oslavu nie je vôbec náročné, keďže deti sa dokážu tešiť z maličkostí. Takouto malou veľkou vecou je napríklad výzdoba narodeninovej torty. Najlepšie v kruhu pozvaných kamarátov a rovno na oslave. Farebný marcipán poslúži na modelovanie autíčka, vláčika, či rozprávkových postavičiek a pre menších zas na vykrajovanie srdiečok, hviezdičiek, kvetiniek. Tvorenie z marcipánu sa bude deťom páčiť, pretože si z času na čas budú môcť z neho odhryznúť, čo im plastelína neumožňuje. Deti oceňujú aj to, keď môžu tvoriť po svojom a ruka dospelého čo najmenej pri ich výtvoroch zasahuje. Záleží na zábave, ktorú budú pri vyzdobovaní mať, nie na tom, ako dokonale bude torta vyzerať. Hlavné je, aby sa páčila im, aby mali pri zdobení radosť. Na takýto zážitok budú určite dlho spomínať.

Tip: Aby ste mali pri takejto tvorivej akcii zábavu aj vy (a nie starosti), zjednodušte si to. Podľa toho, aký vek majú deti na oslave, zvoľte „správny“ materiál na výzdobu. Jednoduchú výzdobu torty s marcipánom zvládnu deti od troch rokov, ale pokojne im môžete dať do rúk aj sprejovú šľahačku, na ktorú potom môžu poukladať ovocie, živé kvietky (napríklad mini ružičky, púpavu, margarétky), alebo urobiť srdiečko z lentiliek, či ju posypať gumenými želé cukríkmi.

 

Karneval a filmársky zážitok okúzli

Vaše deti okúzlite, keď premeníte svoj domov na filmovú scénu a z narodeninovej párty im urobíte nielen karneval, ale aj filmársky zážitok. A to tak, že im dáte do rúk mobil či tablet, nech točia videá, z ktorých neskôr spolu spravíte krátky „film“. Milé spomienky budú takto zvečnené navždy (pokiaľ by náhodou na takúto oslavu niekedy zabudli).

Tip: Oslávenec sa môže dopredu dohodnúť s pozvanými kamarátmi na jednej filmovej rozprávke a rozdeliť filmové úlohy. Deti sa tak na karnevale stanú aj malými filmármi a o zábavu sa postarajú sami, keď sa budú hrať na svojich obľúbených hrdinov.

 

V lete je TOP oslava v prírode až do tmy

Oslavovať môžete aj mimo domova. V letných mesiacoch je príroda vďačným hostiteľom. Grilovačka a opekačka pri vode vás ušetrí upratovania. Torta prežije krátku cestu a po tom, ako oslávenec sfúkne sviečky, sa deti budú hrať voľne v prírode a dospelí si oslavu tiež užijú po svojom. Deťom sa páči, keď môžu zostať vonku až do tmy. V nej im ku šťastiu stačí oheň, svetielkujúce balóny, lampióny šťastia, ktoré môžu s prianím pustiť do vzduchu.

Tip: Keby ste si trúfli, môžete im vystrojiť oslavu aj v kempingu, kde môžu dlho do noci pozerať s vami na oblohu, pozorovať hviezdy a prespať v spacákoch v stane.

 

Bez starostí v rozprávkovom štýle

Oslavy narodenín dnes majú v ponuke mnohé detské centrá. Avšak v našom Donovalkove deti zažijú rozprávkovú párty. Môžu kŕmiť zvieratká, pretekať sa na mini autíčkach a pobehovať pri tom v kostýmoch svojich obľúbených superhrdinov. O ich zábavu sa tu starajú animátori. A rodičia? Tí sa nemusia o nič starať. Môžu pokojne a bez starostí oddychovať. O všetko je v Hlavnom meste detí postarané! Viac info na https://donovalkovo.sk/oslavy

 

Zábava v kostýmoch v Donovalkove