Často kladené otázky

Môžeme si priniesť domáce zvieratko?
Nie. Domáce zvieratká nie sú povolené v areáli Donovalkova, zákaz platí aj pre služobné psy, areál nie je vhodný ani bezpečný pre pohyb domácich zvierat.

Je fajčenie v areáli povolené?
Nie. Fajčenie je zakázané v celom areáli Donovalkova. Priestor pre fajčiarov je vyhradený vo vonkajších priestoroch nášho Patty Bistra, kde vás radi privítame.

Môžem sa opätovne vrátiť do mestečka, ak mám zaplatený vstup?
Áno, samozrejme. Po zaplatení vstupného, obdržíte náramok na ruku, ktorým sa preukážete pri vstupe , pokiaľ je náramok nepoškodený, je platný celý deň, preto sa do mestečka a na minifarmu môžete vrátiť napríklad po chutnom obede alebo inom výlete v rámci daného dňa.

Smieme zvieratká kŕmiť?
Určite áno! Poháriky s potravou pre zvieratká na kŕmenie sú dostupné k zakúpeniu pri pokladni. Môžete kŕmiť zvieratká v označenom priestore a v určenom čase. Smelo do toho!

Ako si u vás môžeme rezervovať skupinový vstup, školskú exkurziu alebo oslavu narodenín?
Školské výlety, či narodeninové oslavy je potrebné zarezervovať minimálne 2 týždne vopred na oddelení predaja, pri rezervácii sa platí vopred na základe vystavenej faktúry. Pre viac informácií si prosím pozrite sekciu Školské skupiny a Narodeninové oslavy.

Poskytujete zľavu skupinám?
Zľava platí pre skupiny nad 20 osôb. Ceny a výšku zľavy nájdete v cenníku.

Uvidíme zvieratká, ak bude pršať?
Zvieratká sú zvyknuté žiť vonku celoročne, či svieti slnko alebo prší. Avšak nemôžeme garantovať, že zvieratká v danom čase a v danom počasí vyjdú medzi návštevníkov. Niektoré jedince preferujú kryté miesto počas dažďa a schovajú sa do vnútorných priestorov.

Dostanem naspäť peniaze, ak začne pršať?
Nie. Donovalkovo neposkytuje žiadne refundácie z dôvodu počasia. Odporúčame našim návštevníkom dobre sa obliecť a pozrieť si predpoveď počasia pred návštevou nášho mestečka a minifarmy.

Môžeme si priniesť vlastné občerstvenie?
Nie. Žiadne jedlo ani tekutiny nie sú povolené v areáli Donovalkova. Je prísne zakázané kŕmiť zvieratá jedlom, alebo nápojmi, ktoré nie sú pre ne určené a ktoré neboli zakúpené u nás. Počas vašej návštevy je vám k dispozícii Patty Bistro so svojimi špecialitami a krmivo pre naše zvieratá je dostupné pri pokladni.

Môžeme si doniesť vlastné kolobežky alebo bicykle ??
Nie. Z kapacitných dôvodov dopravného ihriska vlastné dopravné prostriedky nie sú povolené.

Môžeme vstúpiť s kočíkom?
Vstup nie je povolený s kočíkom, len ak dieta nevie sedieť ,  a to z kapacitnch dôvodov,  avšak pri vstupe sú k dispozícii zadarmo vozíky.

Vstup pre dospelých môže byť obmedzený?
Áno,  a to z kapacitných dôvodov , hlavne cez víkendy a sviatky nasledovným spôsobom:

  1. obmedzenie  – jedno dieťa + dvaja dospelí
  2. obmedzenie  – jedno dieťa + jeden dospelý (avšak tu umožníme výmenu vstupného dospelým 1x denne)

Tieto obmedzenia sa určujú v priebehu dňa na základe aktuálnej návštevnosti mestečka.
Týmto obmedzením dospelých poskytneme deťom priestor na hry, aby nebolo mestečko preplnené dospelými.